120-metrowa wieża stanie na styku trzech dzielnic

Green Property Group planuje budowę 32-piętrowego biurowca pomiędzy ul. Okopową, Młocińską a Burakowską. Projekt, który powstanie w doskonałej lokalizacji, na styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli, naprzeciwko Centrum Handlowego Arkadia, będzie wyróżniał się elegancką architekturą, nawiązującą do postindustrialnej zabudowy ul. Burakowskiej, przy której mieszczą się renomowane sklepy ze sztuką użytkową i restauracje.

Wieżowiec zaoferuje około 28 tys. mkw. powierzchni biurowych i będzie najwyższym budynkiem północnej części warszawskiego CBD. Dla wygody najemców i klientów zostaną oddane do użytku aż cztery piętra podziemnego parkingu. Obiekt, projektowany przez renomowaną pracownię JSK Architekci będzie smukłym, przeszklonym gmachem z podwójną strukturą fasady – co umożliwi otwieranie okien. Elewacja pięciopiętrowego skrzydła w głębi działki zostanie wyłożona cegłami, nawiązując do pofabrycznej architektury ul. Burakowskiej. Z równym pietyzmem co sam obiekt, zostanie zaprojektowana pełniąca funkcję miastotwórczą – przestrzeń wokół inwestycji, w tym przestrzeń ulicy Młocińskiej.

Atutem terenu wokół dawnego Ronda Babka , dziś Ronda Zgrupowania AK im. Radosław, jest jego idealne umiejscowienie: w odległości jednego przystanku tramwajowego od stacja metra Dworzec Gdański, z bezpośrednim dostępem do kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych, które obsługują każdego dnia najbardziej ruchliwe rondo tej części miasta. Sąsiedztwo centrum Arkadia, szybki dojazd do Alei Armii Krajowej prowadzącej na lotnisko Chopina i zapierający dech w piersiach widok sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na bardzo prestiżowy projekt jakim będzie B4 ” – zapowiada Artur Nowakowski, Prezes Zarządu Green Property Group.

Szczegółowych informacji mediom udziela:
Artur Nowakowski, Prezes Zarządu Green Property Group
Tel.: +48 601 369 501
Email: a.nowakowski@gpg.pl